32 433 00 13
693354404
Schowek ofert ()
Powierzchnia
110860 km2
Stolica
Hawana
Największe miasta
Hawana, Holguin, Santiago de Cuba, Bayamo, Santa Clara, Las Tunas, Trinidad, Guantanamo
Język urzędowy
hiszpański
Waluta
peso kubańskie (CUP) i peso kubańskie wymienialne którym płacą jedynie turyści (CUC)
Ludność
11424000 osób
Strefa czasowa
czas polski - 6h
Podział administracyjny
w 1976 roku dokonano podziału Kuby na czternaście prowincji i 1 okręg administracyjny. Dodatkowo Prowincje podzielone są na 162 gminy. Prowincja Ciudad de la Habana podzielona jest na 15 dzielnic.
 Kolorowe Kubańskie domy
 Plaża Kubańska
 Drink
 Katedra w Hawanie
 Samochód
 Kameleon
 Para
 Tworzenie cygar
Informacje
  • Informacje MSZ
  • Warto zobaczyć
  • Informacje praktyczne
  • Porady i zwyczaje
  • Religia i kultura
  • Placówki dyplomatyczne
  • Warto wiedzieć
  • Klimat
Informacje
Porady i zwyczaje

Kuchnia
w kuchni kubańskiej podstawowym produktem spożywczym jest ryż, który Kubańczycy wykorzystują niemal do wszystkich potraw. Tradycyjna potrawa tego kraju to niewątpliwie pachnąca i soczysta fasola z ryżem. Dodatkowo podaje się malangę (gotowany ciemny korzeń) z batatami (słodkimi ziemniakami). Jeśli chodzi o mięso to jada się głównie wieprzowinę. W kuchni kubańskiej ryby są mało popularne dlatego, że uważane są za posiłek biedaków. Na pewno warto spróbować sałatek owocowych, które zachwycają swoim smakiem i wyglądem. Najczęściej spotkać można sałatkę z papai, ananasa, pomarańczy. Równie godnym polecenia deserem jest opiekany banan.

Napoje
ogromną popularnością cieszą się rożnego rodzaju koktajle, które powstają na bazie rumu. Najbardziej znany koktajl mojito powstaje z limonek, cukru, lodu, mięty i wody sodowej. Jednak żaden napój nie może zrównać się z ilością wypijanego piwa na Kubie.

Pamiątki
zdecydowanie najoryginalniejszą pamiątką będą kubańskie cygara, rum, drewniane figurki, obrazy. Wszystko to można kupić za niewielkie pieniądze na targach, plażach i ulicach.

Fotografowanie
fotografując w celach zawodowych lub też komercyjnych przy użyciu profesjonalnych aparatów należy mieć specjalne zezwolenie, w innym wypadku może dojść do konfiskaty filmu lub otrzymanie mandatu. Jeżeli fotografujemy amatorsko należy bezwzględnie pamiętać o zakazie fotografowania obiektów rządowych i wojskowych. Z przyjemniejszych uwag: Kubańczycy generalnie pozwalają się fotografować i niejednokrotnie robią to z fantazją.

Ubiór
podczas wizyty w miejscach kultu religijnego należy mieć zasłonięte ramiona i kolana.
 

Organizatorzy.
Lista organizatorów.
facebook